Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye için yaptığımızı BM yapmadı

Giriş Tarihi: 11.2.2013

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Nusaybin'deki konuşmasında, "Türkiye'nin Suriyeli kardeşlerine yaptığı yardımı hiçbir devlet, BM dahi yapmadı" dedi

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Türkiye'nin Suriyeli kardeşlerine yaptığı yardımı hiçbir devletin, Birleşmiş Milletler'in dahi yapmadığını söyledi. İki günlük gezi için Mardin'e gelen İçişleri Bakanı Güler, Mazıdağı, Derik ve Nusaybin ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Mazıdağı ve Derik ilçelerini ziyaretinin ardından Nusaybin'e geçen Güler, burada sevgi gösterileri ile karşılandı.

NUSAYBİN'DE

Beraberinde Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Mardin Valisi Turhan Ayvaz ve AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ ile Nusaybin İlçe Jandarma Komutanlığı'na, ardından karayoluyla Hükümet Konağı'na gelen Bakan Güler, Kaymakam Murat Girgin ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Bakan Güler, Nusaybin'in kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

260 BİN MÜLTECİ
Türkiye'de 260 bine yakın Suriyeli olduğunu kaydeden Güler, "O kardeşlerimize götürülecek her türlü insani yardıma Türkiye Cumhuriyeti izin verdi, fırsat verdi. Türkiye'nin yaptığı yardımı Birleşmiş Milletler dahi yapmadı" dedi.

KAPI AÇILACAK
"Yeni Nusaybin Gümrük Kapısı karşısında bulunan Kamışlı'daki Gümrük binaları ve yolunu da biz yapacağız. Suriye'nin normale dönmesini bekliyoruz" diyen Güler, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Hatta Irak'a doğru giden bir yol var. O yolu da yapacağız. Bu vesileyle o araç nakilleri konusunda çok yüklü gelen masraftan da vatandaşı kurtaracağız. İnşallah Suriye'de gündem normalleşir ve biz bu kapıyı da faaliyete koyarız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye için yaptığımızı BM yapmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN