Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem insan hakları hem hayvan haklarına saygı

Giriş Tarihi: 12.2.2013
Kahramanmaraş'ın tanınmış işadamlarından Doru Çiftliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kamil Şirikçi heyecanını şu sözlerle özetliyor: "Canlı ile uğraşmak sevgi, ilgi, nezaket ister. Dahası, sabır ister. Üstelik en kaliteli sütü insanoğluna sunmak gibi bir coşkunuz varsa, çokça emek ister. Yepyeni, pırıl pırıl ve sağlıklı bir nesil için artık çok umutluyum. Dün yurt dışında gördüklerim, bugün fazlasıyla benim topraklarımda. Hayal artık gerçek oldu."

ÖRNEK ÇİFTLİK

3 yıl önce yaklaşık 300 dönümlük arazide kurulan Doru Çiftliği'nde, "Doğu Akdeniz'in model çiftliği olma" parolasıyla çıkılan yolda, gelecek nesillere hem sağlıklı, temiz ve yüksek protein içeren gıda ürünleri üretmek, hem de hayvansal proteinler için önemli bir role sahip damızlık düve yetiştiriciliği yapılıyor. Bölgede sağlıklı süt üretimi ve damızlık hayvan yetiştiriciliğinde örnek teşkil eden bir çiftlik olan Doru Çiftiği, kâr amacı güden bir kuruluş olmaktan öteye sosyal sorumluluk bilinciyle, damızlık düve üreticiliğiyle ülkenin genetik potansiyeline katkıda bulunuyor.

HER ŞEY DOĞAL
Çiftlikte görevli veterinerler, ziraat mühendisleri, teknikerler ve uzman besicilerin gözetiminde günlük 15 ton yüksek ve standart kalitede süt elde ediyor. Çiftlikte her şey doğal. O yüzden bu çiftlikteki binlerce hayvana suni hiçbir şey yedirilip içirilmiyor. Çiftlikte bin 500 dekarlık alanda üretilen sılaj, mısır, fiğ ve tritikale gibi kaba yemler veteriner ve ziraat mühendislerinin hayvanlar için hazırlamış oldukları reçetelere göre veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem insan hakları hem hayvan haklarına saygı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN