KADAK'ın sevdası Kahramanmaraş

Giriş Tarihi: 12.2.2013
Kahramanmaraş'ta 7 dağcı ve doğasever tarafından 2007 yılında kurulan Dağcılık, Arama, Kurtarma, Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği (KADAK) kentte ve bölgede dağcılık ve doğa sporlarının yaygınlaşmasını sağlarken, gençlere de çevre ve doğa sevgisi aşılıyor. Gönüllülük esasıyla çalışan aktif bir arama kurtarma ekibinin yanında, insani yardım ekibi ve 40 kişilik amatör telsizci ekibine sahip olan KADAK kendi telsiz rolesi ile acil durum haberleşme sistemine sahip.

GÖNÜLLÜLÜK ESAS

Uğur Böceği Şenliği, Atlık Dağı Doğa Festivali gibi etkinliklerde Kahramanmaraş'ın güzelliklerini tüm Türkiye'ye duyuran KADAK, macera etkinlikleriyle Kahramanmaraş'ın tanıtımına büyük katkı sunuyor. KADAK Başkanı Sait Kılıçsallayan, "Bölgede meydana gelen başta Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefat ettiği helikopter kazası olmak üzere, Elbistan Termik Santrali heyelanı, Van Depremi gibi birçok olayda gönüllü olarak görev aldık" dedi.

"GÖREVE HAZIRIZ"
7 gün 24 saat göreve hazır olduklarını ifade eden Kılıçsallayan, "Bizler Kahramanmaraş sevdalıları olarak her türlü göreve, her daim hazırız. Gönüllü olmak, çağrılmadan gelmek, istemeden vermek, hiç tanımadığınız insanların hayatını kurtarmak için kendi hayatınızı ortaya koymak bizler için onur vericidir ve bizler bunu kutsal bir görev addederiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KADAK'ın sevdası Kahramanmaraş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN