Marteks bir kültür geleneği

Rekabetin çok yoğun yaşandığı tekstil sektöründe bir dünya markası olmaya çalışan Marteks için ekip ruhu önemli

Giriş Tarihi: 12.2.2013
Tekstilde bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen MARTEKS'in rekabetçi pazarda en seçkin ve en titiz müşterilerin tercih ettiği marka olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Balcı, "Bizi güçlü kılan tüm çalışanlarımızın ekip ruhu ile hareket etmesidir. Bir firmada planlama ve felsefenin gelişebilmesi için belirli yetenek ve beceriye sahip olunması gerekir. İşte MARTEKS'te sorumluluk üstlenmesini bilen, yeteneği güçlü, güven veren bir yönetim var" dedi.

İLK ÖZEL TESİS
Kahramanmaraş'ın ilk özel tekstil fabrikası MARTEKS'i yaratan Hasan Balcı, Ali Kurtul, Faruk Arıkan ve Murat Balduk'un kurdukları bu tesisin kentin geleceğine bu kadar etki edeceğini tahmin bile etmediklerini ifade eden Mehmet Ali Balcı, "27 ortaklı bu yapının üyeleri, her biri birbirinden değerli işletmelerle yarattıkları istihdam, ülke ekonomisine koydukları katkı ve sağladıkları döviz girdisiyle 'Ekonominin Kahramanları' madalyasını analarının ak sütü gibi hak ettiler" diye konuştu.

ÇALIŞANA DEĞER
Devraldıkları bayrağı zirvede dalgalandırmak için her türlü gayreti gösterdiklerini söyleyen Mehmet Ali Balcı, "Kardeşim Hacı Balcı başta olmak üzere tüm çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum" dedi. Mehmet Ali Balcı, MARTEKS'in Open And ve Ring iplikçiliğinde son teknolojiye sahip olduğunu, üstün nitelikli laboratuvar, geniş ürün yelpazesi ve ihracat odaklı pazar anlayışı ile sektörün saygın üreticilerinden olmayı başardığını da vurguladı.

HAYATA KATKI
Başkan Balcı, sosyal faaliyetlerde de adından söz ettiren MARTEKS'in yaptırdığı 24 derslikli "Hasan Balcı İlköğretim Okulu"nu Milli Eğitim'e bağışladığını, Fatma Balcı adına yaptırılan caminin ise kısa sürede tamamlanacağını belirterek, "Kentimizde her tüten bacada katkıları olan herkese şükranlarımı sunuyor, Kahramanmaraşlı hemşehrilerimin kurtuluş bayramını kutluyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marteks bir kültür geleneği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN