Güneydoğu'da ilk 3 boyutlu 'te

ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde ilk defa Gaziantep'e gelen 3 boyutlu tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 15.2.2013 11:06
'e ilk defa Dr. Ersin Devlet Hastanesi'ne getirilen 3 boyutlu Kardiyoloji Uzm.Dr.Ertan Vuruşkan ve Dr.Ersin Arslan Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Uzman Dr. İdris Yıldırım tarafından basına tanıtıldı.

Doğuştan Kalp deliği olan hastalarda yüksek bir hassasiyetle 3 boyutlu yöntem ile göğüs duvarından ve yemek borusundan çekilen ultrasonografi (EKO) ile doğuştan olan bu deliklerin kapatma işlemi başarılı bir şekilde yapılmakta. Ayrıca protez kapak hastaları da daha ayrıntılı bir şekilde değerlendirilebilmekte.

Cihazın tanıtımını yapan Kardiyoloji Uzm.Dr.Ertan Vuruşkan, 'Gaziantep ilinde ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde bir ilk gerçekleştirildi. Kamu Hastaneler birliği Başkanı ve Genel Sekreterimizin de desteğiyle ilk defa Gaziantep'te ilk defa bir EKO cihazı geldi. Bu cihaz sayesinde doğuştan kalbi delik olan çocukların ve erişkinlerin kalpteki delikleri yüksek bir hassasiyetle kapatılabiliyor.

Ayrıca protez kapak hastalarında da yüksek bir hassasiyetle başarılı girişimsel işlemler yapılıyor. Bu işlem süresini de çok kısaltıyor ve doğrulukla yapılmasını sağlıyor. Bu yeni sistem sayesinde ilk defa Gaziantep'te kalbi delik olan erişken ve çocuklarda kalp deliklerini yüzde 100 başarı ile kapatmak mümkün oluyor' dedi.

Dr.Ersin Arslan Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Uzman Dr. İdris Yıldırım, 'Bu cihaz Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bir ilk. Aynı zamanda da hastanemizde de bir ilk zaten. Daha önce böyle bir hizmet yoktu. Burası bir Kardiyoloji merkezi. Güneydoğu Anadolu Bölgesi kardiyoloji merkezi. Bir tane anjiyo cihazımız var. Günlük yaklaşık 30 civarında anjiyo yapılıyor ve bu hastaların çoğuna da hastanemizde müdahale ediliyor.

Bi cihaz bizim hekimlerimizin işlerini kolaylaştıracak ve hastalara daha hızlı bir hizmet vermesini sağlayacak. Genel Sekreterliğimiz ve Kamu Hastaneler Birliği Başkanımızın vermiş olduğu desteklerinden dolayı kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu hizmetlerimizin de arkası gelecektir' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneydoğu'da ilk 3 boyutlu ultrasonografi cihazı Gaziantep'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN