Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öksüz ve yetimler sinemayla buluştu

Giriş Tarihi: 15.2.2013
Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, ilçedeki öksüz yetim çocukları sinemaya götürdü. Uyguladığı sosyal belediyecilik ile halkın takdirini kazanan Zenbilci, öksüz ve yetim çocuklarla ilgili çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Yaklaşık 9 ay önce başlayan "Sarıçamlı Benim de Elimi Tut" projesi ile anne ve babalarından birisi olmayan veya ayrı yaşayan çocuklara dönük çalışmalar devam ediyor.

MANEVİ DESTEK

Başkan Ahmet Zenbilci, yapılan araştırmalarda birçok suç unsurlarının hedef kitlesi olan öksüz ve yetim çocuklara sahip çıkarak onların manevi ve maddi bazı sorunlarına belediyenin imkanları dahilinde yardımcı olduklarını belirterek, "En başta bu çocukların manen yanında olduğumuzu ortaya koymalıyız. Bunu da yapmak için gayret ediyoruz. Babalarının ve annelerinin boşluğunu aratmamak için çaba harcıyoruz" dedi.

ETKİNLİKLER OLACAK
İlk aşamada çocuklarımı sinemaya götürerek onların yanında olduklarını göstereceklerini belirten Zenbilci, "Daha sonra bu çocuklarla birlikte olmak için piknik, hayvanat bahçesi gezisi gibi etkinliklerimiz olacak. Birçok proje ve çalışma ile bu çocuklarımıza gerekli ilgiyi göstermeye devam edeceğiz" dedi. Başkan Zenbilci, ilk etapta 50 öksüz ve yetim çocuğu belediye önünden sinemaya uğurladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öksüz ve yetimler sinemayla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN