Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Coş törende ambulans kullandı

Adana Valisi Coş, 'Sağlık Turizminde Satış ve Pazarlama Eğitimi' programı sertifika töreni sonrasında, İl Sağlık Müdürlüğü'ne tahsis edilen ambulansları inceledi

Giriş Tarihi: 15.2.2013
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 112 Acil Servis hattını gereksiz arayanların teşhir edilmesinin yararlı olabileceğini söyledi. Vali Coş, Adana Sağlık Turizmi Derneği'nin düzenlediği 'Sağlık Turizminde Satış ve Pazarlama Eğitimi' programı sertifika töreni sonrasında, Sağlık Bakanlığı tarafından İl Sağlık Müdürlüğü'ne tahsis edilen 6 ambulansta incelemede bulundu.

SİMÜLASYON MERKEZİ

Obez hastaların taşınması için tasarlanan ambulans hakkında bilgi alan Coş, ambulanslardan birinde test sürüşü yaptı. Sürüşün ardından açıklamalarda bulunan Coş, ambulans kazalarının önüne geçilebilmesi için Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar kapsamında, ambulans şoförlerinin eğitimi için yapılan simülasyon merkezinin kısa sürede hizmete gireceğini bildirdi.

TEŞHİR EDİLMELİ
112 Acil Servis hattının gereksiz aramalardan kaynaklanan yoğunluklar yaşadığını ifade eden Coş, "112'ye günde 150'ye yakın cevapsız çağrı ile asılsız ihbarlar geliyor. Acil sağlık hizmetlerini lüzumsuz şeylerle meşgul etmeye çalışmak, başka insanların hizmet almasını engelliyor. Görevlileri de meşgul ediyor. Fuzuli şeyler için 112 Acil Servis'i arayanların teşhir edilmesinin yararlı olacağını düşünüyorum" dedi. Programda, eğitime katılan 30 kursiyere sertifikaları verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Coş törende ambulans kullandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN