Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Adana'ya kampus kuruyor

Giriş Tarihi: 16.2.2013
İstanbul Bilgi Üniversitesi Adana'ya kampus kuracak. Mütevelli Heyeti Üyesi Fatih Akol, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret ederek, kampusla ilgili bilgi verdi. Genel Sekreter Yardımcısı Kaya Arslan ve Teknik Müdür Levent Şahin ile birlikte Aldırmaz'ı ziyaret eden Akol, arazi tahsislerinin yapıldığını ve Adana'nın mimarı dokusuna uygun bir kampus kuracaklarını söyledi.

5 FAKÜLTE OLACAK

Hukuk, mühendislik, mimarlık, turizm ve tıp olmak üzere 5 fakülte kurmak istediklerini anlatan Fatih Akol, "Bu kampusta 5 bin öğrenciyi ağırlamak istiyoruz. 400-500 civarında akademisyenin görev yapacağı kampus içinde sinema salonları ve kültür merkezi de olacak. Bunun yanında marka bir otelle anlaşarak prestijli bir uygulama oteli yapacağız. Yatırımın tamamı 100 milyon doları bulacak" dedi.

"DESTEĞE HAZIRIZ"
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Adana'ya yapacağı eğitim yatırımından mutluluk duyduğunu ifade etti. Belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurgulayan Aldırmaz, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Adana'ya güç katacağını kaydetti. Fatih Akol, Adana ile ilgili yayınlar çıkarmayı düşündüklerini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Bilgi Üniversitesi Adana'ya kampus kuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN