500 bin kişilik şehir hizmette

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, geride kalan 14 yılda kentin kuzeyinde 500 bin kişilik yeni bir yaşam alanı oluşturduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 17.2.2013
Kentin alt yapı sorunun büyük kısmını çözdüklerini ve kentin birçok alanını imara açtıklarını kaydeden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, 500 bin kişilik bir şehri halkın kullanımına açtıklarını söyledi. Mersin'in 1999 yılına kadar en ufak bir yağmurda sular altında kaldığını hatırlatan Özcan, "Her yıl bütçemizin yarısını alt yapı projelerine ayırdık" dedi.

KUZEY MERSİN

Mersin'in altyapı sorununun yüzde 70'lik kısmını çözdüklerini anlatan Özcan, "Artık yağışlarda kent merkezinde en ufak bir sorun yaşanmamaktadır. Mersin'e nefes aldırmak ve yeni yerleşim yerleri açmak amacıyla Kuzey Mersin Projesi'ni hayata geçirdik. Bu amaçla kentin kuzeyinde birçok alanı imara açtık, altyapısı bitmiş geniş cadde ve bulvarları tamamladık" diye konuştu.

KOKU TARİHE KARIŞTI

Geride kalan son 14 yılda kent için çok önemli projeleri hayata geçirdiklerine dikkat çeken Özcan, "Karaduvar'daki atık su arıtma tesisi sayesinde Mersin denizinde en ufak bir koku olmamasının yanı sıra rahatlıkla denize girilebilmektedir. Kentin orta yerinde yer alan çöp depolama alanını şehrin dışına taşıdık ve eski yeri rehabilite ederek sosyal bir tesis haline getirdik" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
500 bin kişilik şehir hizmette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN