Eğitimde yeni bir dönem başlıyor

Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji, Dijital Dünya Okulu Eğitim Modeli ile Adana'ya çıkarma yapacak

Giriş Tarihi: 17.2.2013
2013-2014 eğitim- öğretim yılında Adana'da açılacak olan Bahçeşehir Koleji'nin tanıtım toplantısı Adana HiltonSA'da gerçekleşti. Bahçeşehir Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, "Sadece Adana ve sadece Bahçeşehir Koleji için değil Türkiye için de eğitimde bir milat. Yepyeni bir dönemi birlikte başlatıyoruz" diyerek 'Dünya Okulu' vizyonunu anlattı.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Toplantıya Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Milli Eğitim Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ile çok sayıda eğitimci, veli ve davetli katıldı. Başkan Yücel, Adana'ya kurum açmakta geç kaldıklarını belirterek, "Ancak güzel ve gurur verici işler yapmaya geldik" dedi

FIRSAT EŞİTLİĞİ

45 yıldır eğitim -öğretim hayatında olduklarını ifade eden Yücel, 35 kampus ve 100 okulla Türkiye'nin dünyadaki eğitim gururu olmak istediklerini belirtti. Her kesime hitap eden bir eğitim politikası izlediklerini söyleyen Yücel, "Eğitimde fırsat eşitliğine inanıyoruz. Adana benim için çok önemli. Önümüzdeki yıl İngiltere'de de ona yakın okulumuz olacak" diye konuştu.

DİJİTAL DÜNYA OKULU

Bahçeşehir Adana Koleji Müdürü Can İstif ise "Kaliteli eğitimi ülkenin her noktasına taşıyan, ilkleri gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji, Adana'da eğitim çıtasını yükseltecektir. 21. Yüzyıl dünyasına uyum sağlayabilecek, dünya ile konuşan, çalışan. Yarışan bireyler yetiştireceğiz" dedi. Konuşmaların ardından Dijital Dünya Okulu Eğitim Modeli tanıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde yeni bir dönem başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN