Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Irak ile ticaret hacmi büyüyor

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Nevaf Kılıç, Türkiye ile Irak'ın iki dost ve kardeş ülke ilişkisine yakışır şekilde hareket ettiğini ve ticaret hacminin arttığını söyledi

Giriş Tarihi: 20.2.2013
Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) tarafından, Mersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği'ne (ASİAD) yapılan ziyarette, komşu olan iki dernek arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için fikir birliğine varıldı. TISİ- AD Başkanı Nevaf Kılıç, Türkiye'nin 2012 yılı sonu itibariyle Irak'a yüzde 30'luk bir artış ile 10 milyar 756 milyon dolar ihracat yaptığını belirtti. Irak ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmeye devam ettiğini anlatan Kılıç, "Türkiye ile Irak, iki kardeş ve dost ülke ilişkisine yakışır şekilde hareket ediyor. Bu iki ülke ekonomik anlamda da birliktelik sağlayacak. Bu yolda sivil toplum kuruluşlarının yapacağı işbirliğini önemli buluyorum. Biz de ASİAD ile bu bağı güçlendirmek ve işbirliğini arttırmak istiyoruz" dedi.

İHRACAT HAMLELERİ
Mersin ASİAD Başkanı Emin Rıdvan Oğuz ise, işbirliğine her zaman açık olduklarını vurgulayarak, "Türkiye'yi söz sahibi olan güçlü bir ülke konumuna getirmek için çalışıyoruz. İhracatı güçlendirecek hamleler yaparak bunu sağlayabiliriz. Sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek yapılması gereken ne varsa yapacağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Irak ile ticaret hacmi büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN