Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SODES projesi eğitime yöneldi

Bingöl'de kurulan iki ayrı çocuk evinde 4-10 yaş grubundaki çocuklara uygulamalı eğitim veriliyor

Giriş Tarihi: 20.2.2013
Bingöl Belediyesi tarafından hazırlanan ve Sosyal Destek Projesi (SODES) tarafından desteklenen 'Oynuyorum, Öğreniyorum' projesi ile 2 çocuk evi kuruldu. Evlerden 320 çocuk faydalanıyor. SODES kapsamında Yenimahalle'de kurulan çocuk evini ziyaret eden Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, proje ile 320 çocuğun gelişimine katkı koyacaklarını söyledi.

YILDA 1 PROJE

Evlerde çocukların bütün ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılandığını ifade eden Atalay, hizmetler karşılığında hiçbir ücret talep etmediklerini söyledi. 'Oynuyorum, Öğreniyorum' projesinin ekim ayına kadar devam edeceğini belirten Serdar Atalay, "Her yıl değişik bir konuda SODES projesi hazırlıyoruz. Bu yıl da 4-10 yaş grubuna yönelik olarak 'Oynuyorum, Öğreniyorum' projesini geliştirdik" dedi.

HEM DERS HEM OYUN
Çocukların programlarının okul saatlerine göre ayarlandığını anlatan Başkan Atalay, "Yenimahalle ve Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi'nde proje merkezleri oluşturduk. Hafta içi ve hafta sonu çocuklar buraya geliyor. Gözetmenler eşliğinde grup eğitimi, setleriyle dersler, oyuncaklar eşliğinde öğrenme, boyama kitapları, kitap okuma saatleri, ve ikramlarla seanslar düzenliyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SODES projesi eğitime yöneldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN