Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demiryolu köprüsünün altı artık göle dönüşmeyecek

ASKİ'nin çalışmalarını inceleyen Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, demiryolu köprüsü altında bundan sonra bir damla bile su birikmeyeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 21.2.2013
Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (ASKİ) 17 mahalle ve Vilayet civarındaki tren yolu köprüsü altında, su baskınlarına karşı yürüttüğü ana kolektör çalışması devam ediyor. Denizli Mahallesi'ne giderek, burada çalışmaları denetleyen Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ASKİ Genel Müdürü Abdülkadir Küreksiz'den bilgi aldı.

BATI ARITMADAN GELİYOR

Zihni Aldırmaz, "Buradaki ana kollektör batı arıtmadan geliyor, Vilayet civarındaki tren köprüsü altına kadar devam edecek. Çalışma bittiğinde her yağmurda sular altında kalan 17 mahalle ile tren köprüsü altında su baskını yaşanmayacak. Gelecek kış, yağmurlu bir günde tren köprüsü altına gazeteci arkadaşlarımı çağıracağım ve onlarla çay içeceğim. Herkes görecek ki bir damla bile su birikmeyecek" dedi.

105 KİLOMETRE YAPILDI

Görevde olduğu 2.5 yılda 105 kilometre ana kollektör yaptıklarını anlatan Zihni Aldırmaz, son 10 yılda Adana'da 152 kilometre ana kollektör yapılabildiğine dikkat çekti. Zihni Aldırmaz, Adana'da yağmur suyu ve kanalizasyon sistemini ayırma çalışmalarının devam ettiğini bu çalışmayı en kısa sürede tamamlamayı planladıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demiryolu köprüsünün altı artık göle dönüşmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN