'da su bnları önleniyor

Büyükşehir ASKİ, 'da su bnlarının önüne geçmek için altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 25.2.2013 12:15
Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, Adana'da su bnlarının önüne geçmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir ASKİ, Onur, Ulubatlı, Güzelyalı, Buruk, Yurt gibi Adana'nın her ilçesine bağlı mahallelerde ve daha bir çok noktada yağmur suyu ile kanalizasyon sistemini ayırma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, yapılan çalışmalar sonuçlandığında Adana'da yoğun yağışlar sonrası su baskının artık önüne geçilmiş olacağını söyledi.

Adana'da altyapının 1960 yılında 1 milyon nüfusa göre planlandığını ve pis su ile yağmur suyunun birlikte tahliye edildiğini belirterek, 'Oysa ki yapılması gereken kanalizasyon ile yağmur suyunun ayrı tahliye edilmesi, sistemin buna göre yapılandırılmasıydı. Şimdi biz yaptığımız büyük yatırımlarla bunu gerçekleştiriyoruz. Adana'nın her bir noktasında yağmur suyu ile kanalizasyonu ayırıyoruz' dedi.

Adana'da 50 yılda 152 kilometre ana kolektör yapıldığını açıklayan Aldırmaz, kendi dönemine ait 2.5 yılda ise 105 kilometre ana kollektör yapıldığına dikkat çekti. Aldırmaz şöyle devam etti:
'Seyhan'daki 17 mahalleyi su baskınından kurtaracak ana kolektör çalışmamız devam ediyor. Bu çalışma Denizli-Mihtatpaşa bölgesinde devam ediyor ve Yeni Vilayete yaklaştı. Batı arıtmadan gelen bu ana kolektör bittiğinde 17 mahalle ile vilayet civarındaki tren köprüsü altında su baskını yaşanmayacak. Gelecek kış yağmurlu bir günde gazeteci arkadaşlarımı tren köprüsü altına davet edeceğim ve onlara semaverde çay ikram edeceğim. Bir damla su birikmediğini herkes görecek.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da su baskınları önleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN