Gaziantep Pentex Fuarı kapısını açtı

Gaziantep'te düzenlenen Penye-Tekstil ve Teknolojiler Fuarı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından açıldı

Giriş Tarihi: 25.2.2013
Ekonomİ Bakanı Zafer Çağlayan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep'te Akort Fuarcılık tarafından düzenlenen Penye- Tekstil ve Teknolojiler Fuarı'nın açılış törenine katıldı. Bakan Çağlayan, fuarcılığın önemine değinirken, "Türkiye oturduğu yerde 152.6 milyar dolar ihracat yapabilir miydi? Türkiye böylesi bir krizden IMF'den para almadan hatta IMF'nin cebine cep harçlığı verecek bir olaydan başarıyla çıkabilir miydi?" dedi. Çağlayan konuşmasında, yeni teşvik sisteminde fuarcılığı öncelikli teşvik kapsamına aldıklarını, Gaziantep'in daha geniş kapsamlı bir fuar yapması gerektiğini vurguladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise "İlk fuarlarımızı yağmur altında yaparken şimdi bu büyük fuar alanı bile bize yetmiyor. Çünkü 177 ülkeye ihracat yapan sanayicilerin önündeki engelleri kaldırmak bizim görevimizdir" diye konuştu. Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu da "İnşallah bundan sonra fuarımızı uluslararası fuar boyutunaçıkarıp daha verimli bir hale getirme çabası içinde olacağız" dedi.

150 FİRMA KATILDI

Ticaret Odası Başkanı Mehmet Aslan ise ayda en az iki fuar düzenlemek istediklerin belirtti. Akort Fuarcılık Genel Müdürü Hülya Akkaya da fuarda 12 bin metrekare alanda yurt içinden ve Çin, Kore, Almanya, Japonya, Tayvan, İtalya, Tayland ve ABD'den 150 firmanın bir araya geldiğini söyledi. Konuşmaların ardından bakanlar ve beraberindeki heyet kurdeleyi keserek fuarın açılışını gerçekleştirdi. Bakan Şahin ve Çağlayan daha sonra stantları gezerken, engelliler için kurulan yardım sandığına para attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Pentex Fuarı kapısını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN