Suriyelilere yardım edenler 'Ensar' gibidir

Giriş Tarihi: 26.2.2013
DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Gaziantep'in Nizip ilçesi halkını Suriyelilere olan destekleri nedeniyle övdü. Görmez, "Sizler de tıpkı Medine'deki Ensar gibi gönüllerinizi, kalp ve kapılarınızı açtınız, kalplerinizi paylaştınız" dedi. Görmez, Nizip ilçesinde Suriyeli din adamlarıyla toplantı yaparak görüş alışverişinde bulundu.

YALNIZ BIRAKMADINIZ

Vatandaşların Suriyelilere kapılarını açtıklarını dile getiren Görmez, "Türk milleti Suriyeli kardeşlerini yalnız bırakmayarak onlara sahip çıktı. Zulüm altında inleyen komşumuz, akrabamız, iman ve İslam kardeşlerimiz Türkiye'ye sığındı. Hataylılara, Kilislilere, Niziplilere, Urfalı kardeşlerimize sığındılar. Sizler de tıpkı Medine'deki Ensar gibi gönüllerini açtınız, kalplerinizi açtınız, kapılarınızı açtınız. Sizleri gönülden tebrik ediyorum" dedi.

ÇOCUK HAFIZLAR
Nizip'teki ziyaretin ardından Suriyelilerin kaldığı çadır kente geçen Görmez, buradaki Kur'an Kursu'na devam eden öğrenciler tarafından dualar ve çiçeklerle karşılandı. Hafızlık eğitimi alan çocukların Kur'anı Kerim tilavetini dinleyen Görmez, burada dua ettikten sonra, Suriyelilere Arapça olarak hitap etti. Görmez, daha sonra Suriyeli din adamlarıyla görüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyelilere yardım edenler 'Ensar' gibidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN