Amatörlerin kaderi çamurla savaşmak

Adana'da amatör kulüplerin mücadelesi yürekleri dağlıyor. İşte İncirlik Hurşit Karslı Stadı. Tel örgüleri yıkılmak üzere, soyunma odaları kırık dökük, saha adeta tarla gibi

Giriş Tarihi: 27.2.2013
Adana'da amatör spor kulüplerinin zor koşullarda mücadele verdiği gerçeği bir kez daha ortaya çıktı. Geçtiğimiz pazar günü İncirlik Hurşit Karslı Stadı'nda oynanan Kiremithane-Emekspor maçında futbolcular çamur deryasına dönmüş patates tarlası gibi sahada sakatlanmamak için büyük çaba harcadı. 90 dakika sonunda çamurdan adama dönen futbolcular adeta isyan etti. Yöneticiler ise, "Yeter artık. Amatör spora bakış açısı değişmeli. Bu sahalarda oynamak kaderimiz olmamalı" dediler.

TERK EDİLMİŞ BİNA GİBİ

Geçtiğimiz pazar günü İncirlik Hurşit Karslı Stadı'na gelen Kiremithane ve Emekspor kulüp yöneticileri ve futbolcuları, stadın tek tel döküldüğüne tanık oldular. Sahayı çevreleyen tel örgülerin tamamı paslanmış, yan yatmış, direkler her an yerinden çıkacak gibiydi. Soyunma odalarının camları kırık, boyaları dökülmüş adeta terk edilmiş bina görüntüsünde. Yağan yağmur sonrası patates tarlası gibi olan saha zemini ise adeta çamur deryasına dönmüştü.

ADANA'YA YAKIŞMIYOR
Amatör ruhun verdiği heyecanla sahaya çıkan iki takım futbolcuları her an sakatlanma riski ile karşı karşıya kalarak 90 dakika boyunca koşturdular. Karşılaşma bittiğinde her biri çamur adama dönen futbolcular tanınmaz haldeydi. Bu görüntülerin Adana'ya yakışmadığını vurgulayan kulüp yöneticileri, "Kulüplerimize malzeme yardımı yapılıyor. Bundan dolayı minnettarız ama futbol oynadığımız statların çağdaş ve modern hale gelmesini istiyoruz" dediler.

YENİSİ YAPILACAK
İncirlik Hurşit Karslı Stadı'nın durumu bildiklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, "Söz konusu stat yıkılarak önümüzdeki aylarda yerine yenisi yapılacak. Stadın zemini sentetik çim olacak. Bu konuda gerekli tüm çalışmalar hazırlandı. Amatör kulüplerimizi modern statlara kavuşturacağız" dedi. Hadi, "Adana'da müdürlüğümüze bağlı 7 stat var. Bunların sorunları ile yakından ilgileniyoruz. Zaman zaman sorunlar yaşanıyor" diye konuştu.

MAÇ TATİL EDİLMELİYDİ

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Gülleri ise, amatör kulüplerin yaşadığı sıkıntıların bir an önce çözüme kavuşması gerektiğini belirterek, "Adana'da bu aylarda hava şartları sürekli değişiyor. Sabah güneşli olan hava öğleden sonra fırtınaya dönüyor. Sahalar eski ve drenaj sistemi olmadığından en küçük yağmurda çim sahalar çamur deryasına dönüşüyor. Pazar günü oynanan maçının hakeminin o karşılaşmayı tatil etmesi gerekirdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amatörlerin kaderi çamurla savaşmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN