Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kent Konseyi'nde yeni başkan Cengiz Dinçer

Adana Büyükşehir Kent Konseyi'nin olağan genel kurulunda konsey başkanlığına Cengiz Dinçer seçildi

Giriş Tarihi: 27.2.2013
Adana Büyükşehir Kent Konseyi'nin sadece seçim maddesi ile gerçekleştirilen olağan genel kurulunda başkanlığa Cengiz Dinçer seçildi. Genel Kurul'da Yürütme Kurulu üyeleri de belirlendi. 410 kuruluşun temsilcilerinin yer aldığı Kent Konseyi genel kurulunda Divan Başkanlığı'nı Necmi Özcanlı yaptı.

SÜREKLİ BÜYÜYOR

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana'daki sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar, odalar, kamu ve özel kuruluşların temsil edildiği Kent Konseyi'nin kuruluşundan bu yana dalga dalga büyüdüğünü söyledi. Aldırmaz, "Biz Adana'yı birlikte yönetmeye talibiz. Ortak akla en çok Adana'nın ihtiyacı var. Bu nedenle sizden Adana için çok şey bekliyoruz" dedi.

"ÖNEM VERİYORUZ"
Sivil toplum kuruluşlarının katılımını artırmak için Yürütme Kurulu'nun 13'ten 25'e çıkarıldığını söyleyen Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak Kent Konseyi'nden gelen tüm projelere önem verdiklerini ifade etti. Konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçim sonucunda 210 oy alan Cengiz Dinçer Kent Konseyi Başkanı oldu. 205 oy alan Yürütme Kurulu ise şu isimlerden oluştu:


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kent Konseyi'nde yeni başkan Cengiz Dinçer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN