Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dönüşüm hızıyla Türkiye büyüğü

Giriş Tarihi: 28.2.2013

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm ve yenileme projesinin altına imza atan Seyhan Belediyesi, 1. etap inşaatı tamamlamak üzere

Adana'da Seyhan Belediyesi'nin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'yle (TOKİ) birlikte yürüttüğü Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm ve yenileme projesi Seyhan Kıyıkent Evleri'nde yapım çalışmaları sürat devam ediyor. Belediye Başkanı Azim Öztürk, yapım hızı ile şu anda Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşümünü gerçekleştirdiklerini söyledi.

NOTER HUZURUNDA
İsmetpaşa ve Barış mahallelerinde toplam 32 dönümlük alana inşa edilen modern konutların nisan ayı ortalarına doğru noter huzurunda yapılacak çekilişle hak sahiplerine dağıtılacağını bildiren Belediye Başkanı Azim Öztürk, "TOKİ, 350 fazla konut için talep toplamaya nisan ya da mayıs ayı başlarında başlayacak. Bu konutlar için şimdiden belediyemize ve TOKİ'ye binlerce müracaat yapıldı" dedi.

BARBAROS VE BEY MAHALLELERİNDE TEMEL ATILACAK
Belediye Başkanı Azim Öztürk, üç yıl süren fizibilite ve teknik hazırlıkların ardından 3 Ekim 2012'de temeli atılan Seyhan Kıyıkent Evleri inşaatının son aşamaya geldiğini belirterek, "Halkımızın sosyal donatıları bulunan, ferah, planlı ve elbette ki depreme dayanıklı konutlarda yaşaması için çalışıyoruz" şeklinde konuştu. Öztürk, Barbaros ve Bey mahallelerinde bu yıl temel atılacağını aktardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dönüşüm hızıyla Türkiye büyüğü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN