Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asfalt şantiyesi üretime başlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin yapımı tamamlanan asfalt şantiyesi saatte 200 ton üretim yapabilecek

Giriş Tarihi: 3.3.2013
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, yapımı tamamlanan ve üretime hazır olan asfalt şantiyesinde incelemelerde bulundu. Asfalt şantiyesini yapan firmanın yetkilileri ile konuşan ve işçiler le çay içip bir süre sohbet eden Aldırmaz, saatte 200 ton üretim kapasiteli tesiste günde 3 bin 600 ton üretim yapılacağını söyledi.

ÖNEMLİ BİR TESİS
Tesiste ayrıca biner ton kapasiteli iki adet depo bulunduğunu açıklayan Zihni Aldırmaz, "Adana önemli bir tesis kazandı. Bu tesis sadece Büyükşehir Belediyesi'nin değil, Adana'daki tüm ilçe belediyelerinin asfalt ihtiyacını karşılayacak kapasiteye sahip. Adana'ya yakışan bu tesiste yapacağımız üretimle asfaltlanmadık yer bırakmayacağız" dedi.

YENİDEN KAZANIM

Zihni Aldırmaz, asfalt şantiyesinde eski asfaltların da değerlendirilecek bir sistem bulunduğunu belirtti. Yeni asfalt yapılmadan önce yollardaki eski asfaltın freze ile kazındığını anlatan Zihni Aldırmaz, "Eski asfalt yüzde 10-15 oranında yeni üretilen asfaltın içine karıştırılarak yeniden kazanımı sağlanıyor. Bu önemli bir ekonomik katkı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asfalt şantiyesi üretime başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN