Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski Alman Başbakanı'nı Çukurova GİAD ağırlıyor

Giriş Tarihi: 3.3.2013

Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin konuğu olarak Adana'ya gelecek olan eski Almanya Başbakanı Gerhanld Schröder, AB ilişkileri ve enerji konusuna değinecek

Dünyanın en önemli 2 ekonomistinden biri olan Nouriel Roubini'yi Adana'da konuk ederek büyük yankı uyandıran, Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), dev bir organizasyona daha imza atıyor. Çukurova GİAD, Adana'da bu kez, birçok enerji devine danışmanlık yapan, AK Parti'nin geçen yıl yapılan 4'üncü büyük kongresine de katılan Almanya'nın eski Başbakanı Gerhald Schröder'i konuk edecek ve kenti dünya gündemine bir kez daha taşıyacak.

ENERJİ KORİDORU

1998-2005 yılları arasında Almanya Başbakanı olan Gerhald Schröder, 11 Nisan'da Adana'ya gelecek. Adana Hilton- SA'da yapılacak toplantıyı, özel davetliler takip edebilecek. Toplantı öncesi ve sonrası, gerek Schröder, gerekse Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, ulusal televizyon kanallarında canlı yayın konuğu olacak. Schröder'in katılacağı toplantının konusu, "Türkiye AB İlişkilerine Siyasal Bakış ve Enerji Koridorunda Adana" olacağı bildirildi.

ROUBİNİ TADInDA OLACAK
Çukurova GİAD'ın Başkanı Ömer Faruk Sakarya, "Roubini gibi tüm dünyanın tanıdığı ünlü bir ekonomisti Adana'ya getirdik. Bu toplantının Adana'nın tanıtımı için büyük yararı oldu. Yine dünyada yankı bulacak bir toplantı yapacağız. Almanya eski Başbakanı Gerhald Schröder'i konuk edeceğiz. Kendisi Almanya ile Rusya arasındaki enerji politikalarını da takip ediyor. Biz de coğrafi açısından baktığımızda Ortadoğu'dayız. Yani enerji kaynaklarının önemli olduğu bölgenin dibindeyiz. Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetlerin hepsinin önemli noktasındayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski Alman Başbakanı'nı Çukurova GİAD ağırlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN