Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temizlik işçileri için 780 konut yapılacak

Giriş Tarihi: 3.3.2013

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, temizlik işçilerini ev sahibi yapmak için çalışma başlattı. Amaç işçilerin 40 bin liraya daire sahibi olması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, konut fiyatlarının 800 bin liraya dayandığı, kiraların da yaklaşık 900 lira olduğu Şanlıurfa'da temizlik işçileri ucuz konut üretecek. Temizlik görevlilerinin kendi imkânlarıyla ev sahibi olmasının zor olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, temizlik işçilerini 40 bin liraya daire sahibi yapmak için çalışmalara başladıklarını aktardı. Bir yıl içerisinde inşa edilecek 780 konutun 650'sini personele vereceklerini, 130 daireyi de satışa çıkaracaklarını kaydeden Fakıbaba, "O parayı kooperatife koyacağız. Evler yapılırken iş yerleri ve fırınlar yapılacak. Onları da satıp parasını kooperatife koyacağız. Bir bakacaksınız ki 10 bin kişinin yaşadığı bir şehir çıkmış. İnşallah belediye çalışanı hiçbir arkadaşımızı evsiz bırakmayacağız" dedi.

450 LİRA TAKSİTLE DAİRE
Temizlik işçilerinin konutlarını Yenice Mahallesi'nde yapacaklarını açıklayan Fakıbaba, işçilerden 10 bin lira peşinat alacaklarını geri kalan 30 bin lirayı da taksitle tahsil edeceklerini aktardı. Temizlik işçilerinin 10 bin lirasını alacakları tazminattan düşeceklerini dile getiren Fakıbaba, "30 bin lirayı kredi çekecekler. Kredilere de kefil olacağız. Ayda 430 ile 450 civarında taksit ödeyecekler" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temizlik işçileri için 780 konut yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN