Yorgun sürücüler için trafikte dinlenme cezası

Nizip ilçesinde yol kontrolü yapan trafik ekipleri, uykusuz veya yorgun olan sürücüleri misafirhanelerinde dinlendiriyor

Giriş Tarihi: 4.3.2013
Gaziantep'in Nizip ilçesinde Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri şoförlerin yorgunluk ve uykusuzluktan dolayı kaza yapmamaları ve daha güvenli bir yolculuk yapmaları için ilginç bir uygulama başlattı. Nizip Bölge Trafik İstasyonu önünde uygulama yapan ekipler özellikle ağır vasıta kullanan şoförleri durdurarak ilk önce evraklarını kontrol ediyor, daha sonra da uzun süre araç kullanan sürücüleri misafirhanede dinlendiriyor.

GÜVENLİK İÇİN

Misafirhanede sürücülere ikramlarda da bulunan polisler, uykusuz olan sürücülerin yatakhane bölümünde dinlenmesini de sağlıyor. Uygulamayı çok olumlu bulan şoförler güvenle istirahat edilecek en iyi yerin istasyondaki misafirhane olduğunu belirtirken Bölge Trafik İstasyonu Amiri Şerafettin Çalışkan ise, "Yolculuk yapan vatandaşların trafik kazalarına karşı can güvenliğini sağlamak ve trafik kazalarının en asgariye indirmek için böyle bir uygulamayı vatandaşın hizmetine sunduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yorgun sürücüler için trafikte dinlenme cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN