Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Futbol aşktır

Adana'nın aile takımı oldular. Baba genel kaptan, anne ikinci başkan ve çocuklar ise 'evimiz' dedikleri takımda futbolcu olarak görev yapıyor. Tek hedef ise sporcu bir gençlik yetiştirmek

Giriş Tarihi: 5.3.2013
Adanalı Elibol çifti futbola öyle gönül verdi ki, bu aşk bütün aileyi sardı, günün büyük bir kısmını 'evimiz' dedikleri kulüpte geçiren aile futbolla yatıp futbolla kalkmaya başladı. Adana 2. Amatör Küme takımlarından Toros Demirspor'un yönetimi, teknik kadrosu ve futbolcuları Elibol aile fertlerinden oluşuyor. Baba Ali Elibol genel kaptan, anne Aynur Elibol ikinci başkan, çocuklar İlker ve Anıl ise futbolcu olarak görev yapıyor.

YEŞİL SAHA AŞISINI YAPTI

1999 yılında kurulan kulübü kısa sürede toparlayan baba Ali Elibol, takımın renklerini turuncu-beyaz ve mavi-lacivert olarak belirledi. Ev hanımı eşini kulübün koltuğuna oturtan Ali Elibol çocuklarına da 'yeşil saha' aşısını yaptırdı. Kısa sürede evin yolunu unutan aile geceleri kulübün sorunlarını masaya yatırıp çözüm için zaman harcadı.

TAM BİR AİLE TAKIMI
"Hayatımız futbol oldu" diye konuşan baba Elibol, "Amatör bir kulübü yaşatmak gerçekten zor. Bu yüzden böyle bir yükü ancak ailemle birlikte kaldırırım diye düşündüm. Eşime konuyu açtım, o da hiç düşünmeden koltuğa oturdu. Zamanla yaptığı işi sevdi, benimsedi. Çocuklarımızın da takımda forma giymesi bizleri ateşledi. Kısacası tam bir aile ekibi olduk. Yalnız gerekli desteği bir türlü bulamıyoruz. En büyük sorumunuz sahamızın olmaması" diye konuştu.

KOMŞULARI ÖNCE ŞAŞIRMIŞ
Anne Aynur Elibol ise, eşinin olmadığı zamanlarda takımın tüm yükünü sırtladığını ifade ederek, "Ev hanımlığından kulüp ikinci başkanlığına geçmem akrabalarımı ve komşularımı şaşırttı. Ancak daha sonra beni ziyaretlerinde yaptığım işi ve heyecanımı görünce onlar da bana destek oldu. Şimdi Türk sporuna hizmet edecek yeni isimler yetiştiriyoruz. Oyuncularımı evlatlarımdan ayırmıyorum. Futbolun erkek işi olmadığı bir kadının neler yapabileceğini herkese göstermeye devam edeceğim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Futbol aşktır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN