Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir üniversite daha

Giriş Tarihi: 7.3.2013

Malatya'ya ikinci üniversite için YÖK'e başvuru yapıldı. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, yeni üniversitenin altyapısı hazırlanmış ilk kurum olacağını söyledi

Malatya'da ikinci üniversitenin kurulması için altyapı çalışmalarının bittiğini söyleyen İnönü Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Cemil Çelik, Tarım ve Biyoteknoloji Fakültesi'nin açılması için YÖK'e yazı yazdıklarını bildirdi. SABAH'a açıklama yapan Röktör Prof. Dr. Çelik, Battalgazi ilçesinde kurulacak olan üniversitenin altyapısı hazırlanmış bir butik üniversite olacağını ifade etti. Hazırlıkların tamamlandığını anlatan Prof. Dr. Cemil Çelik, "Tarım ve Biyoteknoloji Fakültesinin açılması için YÖK'e yazı yazdık. Şu an yazımızın onayını bekliyoruz. Bir kaç yüksek okulu ve enstitüsü olacak. Türkiye'de ilk kez bir üniversitenin tüm altyapısını hazırlayarak, en az 50-60 öğretim üyesinin olduğu bir üniversitenin hazırlığını yaptık" dedi.

NAKİL HASTANESİ

Karaciğer Nakil Hastanesi'nin kurulması için çalışmaların da devam ettiğini bildiren Rektör Prof. Dr. Çelik, "Karaciğer Nakil Hastanenin kurulması için Devlet Planlama Teşkilatı'na (DPT) rapor sunduk. Bakanlığımızın desteği ile bu sene 15 milyon lira hastanemize ödenek aldık. Projelerimiz tamamlandı. İhaleye çıkacağız ve umut ediyorum ki bu senenin sonunda hastanemizin büyük bölümü biter" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir üniversite daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN