Gönül Elçileri'nin sihirli sözü sevgi

Devlet yurtlarında kalan çocuklara sahip çıkacak koruyucu aileleri artırmaya yönelik "Gönül Elçileri" projesi Adana'da da başladı. Projenin uygulayıcıları çocuklarla buluştu

Giriş Tarihi: 8.3.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde devam eden, devlet yurtlarında kalan çocuklara sahip çıkacak koruyucu aileleri artırmaya yönelik "Gönül Elçileri" projesi Adana'da da uygulanmaya başladı. Projeye Adana'da koordinatörlük yapan, Vali Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş, tanıtım toplantısının yapıldığı yuvada çocuklarla keyifli dakikalar geçirdi. Vali Yardımcısı İbrahim Avcı proje için "Sadece sevginizi istiyoruz" dedi. Adana Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız- Yetitşirme Yurdu'nda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Aylin Coş, bu tür tesislerde tüm olanakların devlet tarafından en üst düzeyde karşılandığını ancak çocukların sevgiye ihtiyacı olduğunu söyledi. Proje için çalışırken, çocuklara koruyucu aile olmuş iki çiftin evine gittiğini anlatan Coş, "O evlerden çıkmak istemedim. Çünkü her iki evde de herkesin gözlerinde mutluluk ve sevgi vardı" dedi. Coş, çocukların geleceği için daha fazla koruyucu aileye ihtiyaç olduğunu, bunu da gönül elçisi olacak insanların sağlayacağını belirtti.

KORUYUCU AİLE SİSTEMİ

Vali Yardımcısı İbrahim Avcı da yurtlarda çocukların yurtlarda en iyi imkanlar içinde kaldığını, öte yandan sadece yüzde 50'sinin liseyi bitirebildiğini belirterek "Bu yüzden sizden sadece sevginizi istiyoruz. Ekonomik talebimiz söz konusu değil" dedi. Koruyucu aile sistemine katılmış iki kişinin de deneyimlerini anlattığı toplantıya katılanlar daha sonra Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla vakit geçirdi. Aylin Coş'un çocuklarla yakından ilgilenmesi, miniklerin de gösterilen sevgiye yanıt vermesi, renkli görüntüler yaşanmasına neden oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönül Elçileri'nin sihirli sözü sevgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN