Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz bir numara oldu

Giriş Tarihi: 9.3.2013

Mersin Valisi Güzeloğlu, 'Gönül Elçileri' projesi kapsamında Türkiye genelinde kentin en çok gönül elçisine sahip il olduğunu söyledi

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın hayata geçirdiği 'Gönül Elçileri Projesi' büyük ilgi görüyor. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, projeye en çok destek veren merkez Akdeniz ilçesinin gönül elçileriyle bir araya geldi. Akdeniz ilçesi koruyucu ailelerinden Serpil Satıroğlu, projeye nasıl dahil olduğunu anlatarak, "Bir gün radyo dinlerken, 'Bize sakız, şeker getirmeyin, bize sevgi getirin' diyen küçük seslere kulak verdim. Bunun üzerine eşimle birlikte Diyarbakır Çocuk Yuvası'na gittik ve 2 yaşında bir çocuğu evlat edindik. Şu an çocuğumuz 17 yaşında" dedi.

YALNIZ DEĞİLİZ

Sevgiyle kucaklaşmanın, sahiplenmenin, zorda ve darda kalanlara yardım etmenin önemini irdeleyen Vali Güzeloğlu, "Bizler çevremizdeki insanlardan da sorumluyuz. Hayatımızda sahiplenmeyi bekleyen ve sahipsizliğin eksikliğini hissedenler var. İnsanlara gülümsemeyi, sevgi göstermeyi ve zorda olana yardım etmeyi hiçbir zaman unutmamalıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz bir numara oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN