İskenderun'da taksiciler belediyeye isyan ediyor

Giriş Tarihi: 10.3.2013

Hatay'ın İskenderun ilçesinde yasal yükümlülüklerini yerine getirdikleri halde belediye yönetiminin durak izni vermediği taksiciler, ne yapacaklarını şaşırdı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde taksiciler, belediyenin durak izni konusundaki tavrına isyan etti. Yasal yükümlülüklerini yerine getirdikleri halde belediye yönetiminin durak izni vermediğini anlatan taksiciler "Ne yapacağımızı şaşırdık" dedi. Bugün git yarın gel diyerek 4 yıldır oyalandıklarını iddia eden taksi şoförleri İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, başkan yardımcıları Haluk Arlı ve Emin Dönmez arasında gidip gelmekten bıktıklarını söylediler. Yıllık 4 bin 500 lira vergi ödeyen ve ticari plakaları bulunan taksiciler yıllardır belediyeden kendilerine durak gösterilmesini bekliyor. Belediye yönetiminden her defasında farklı şekillerde olumsuz cevap aldıklarını belirten şoförler trafik polislerinin tuttukları tutanaklar sonrasında köşeye sıkıştılar. Belediyeden yer gösterme belgesi almadıkları takdirde araçları bağlanacak olan taksi şoförleri belediye yönetiminin 4 yıldan bu yana kendilerini oyaladıklarını yer gösteremeyeceklerini söylüyorlar.

'KAÇAK MI ÇALIŞALIM?'
Diğer yandan 14 ayrı yere yeni plaka ve durak verildiğini belirten şoförler "Biz derdimizi kime anlatacağız? Başkana gidiyoruz yardımcılarına yönlendiriyor, yardımcılarına gidiyoruz başkana gönderiyorlar. Hiçbirisi bizim sorunumuzu çözmüyor. Evimize ekmek götüremezsek biz ne yapacağız? Başkan 'Size durak verirsem kıyamet kopar, herkes bana saldırır. Bu kadar taksi müracatı var' diyor. Biz sıfırdan plaka istemiyoruz. Zaten yıllardır plakamız var ama durağımız yok. İlla kaçak mı çalışalım? Eğer belediye bizim sorunumuzu çözmez ise arabalarımızı belediyenin önüne getirip ateşe vereceğiz. Bıktık artık" şeklinde konuşarak tepkilerini dile getirdiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderun'da taksiciler belediyeye isyan ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN