Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şevket COŞKUN: Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği

Giriş Tarihi: 14.3.2013
Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği kuruluşunun birinci yıl dönümünü kutladı. Bu tür iş birlikleri iyi yapılırsa, iyi organize olunursa çok yararlı oluyor. Birlik geçtiğimiz bir yıl süresince 2 yurt dışı gezisi ve yabancı dil kursu gibi etkinlikler düzenlemiş. Yurt dışı gezileri özellikle belediyeler için çok önemli. Gelişmiş kentlerde ve belediyecilik gibi başarılı hizmetler verilen yerleri gezmeleri başkanların ve çalışanların ufuklarının açılması için yararlı oluyor.
Geçtiğimiz hafta içinde Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği'nin kuruluş yıl dönümü kutlamalarına ben de katıldım. Kutlamada üyelerden Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk ve Gözne Belediye Başkanı Cemal Yaz da bulunuyordu. Birlik Başkanı Macit Özcan yaptığı konuşmada birliğin CHP'li belediyelere özel kurulduğu gibi bir yanlış bir algı olduğundan bahsetmiş. Bunun yanlış olduğunu anlattı. Başkan Özcan kusura bakmasın, DABB'ın (Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği) sitesine girip bir bakmak istedim. Site sanki Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin bir sitesi gibi. Ya Macit Özcan'ın açıklamaları ya da Mersin Büyükşehir Belediyesi ile ilgili basın haberleri, duyurular yer alıyor.
Burası gerçekten bir belediyeler birliği sitesi ise orada üye belediyelerin Akdeniz, Mezitli, Gözne veya Çukurova belediyelerinin haberleri de yer almalı. Sanırım bu gözden kaçmış. Ya da çalışanlar başkana yaranmaya çalışmış. Ancak daha yeni birinci yıl kutlanırken bu gibi hatalar da giderilirse ve Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği'nin üye belediye sayısı da artır. Bu artış ile çalışmaları da artar ve yararlı hizmetler verir. Sitelerinde 11 belediyenin üye olduğundan bahsediliyor ve benim anladığım gibi algılar olmazsa bu sayının önümüzdeki günlerde artacağını, artması gerektiğini düşünüyorum. Macit Özcan'ın seçim stresine girmeden bu gibi örgütlenmeleri ayrı olarak değerlendirmesi gerekir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şevket COŞKUN: Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN