Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sigarayı bırakanlara ödül

Giriş Tarihi: 14.3.2013

Mersin'in Tarsus ilçesi devlet hastanesi bünyesinde bulunan 'Sigara Bırakma Merkezi'ne başvurarak sigarayı bırakan vatandaşlar Kaymakamlık tarafından başarı belgesiyle ödüllendirildi

Mersin'in Tarsus ilçesinde 'Sigara Bırakma Merkezi'ne başvurarak sigarayı bırakan vatandaşlar başarı belgesiyle ödüllendirildi. Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Kaymakamlık Toplantı Salonundaki belge dağıtım töreninde, sigaranın en az salgın hastalıklar kadar tehlikeli olduğunu söyledi.

EMEK HARCANIYOR

Sigaranın pek çok hastalıktan daha fazla yayıldığını ifade eden Kaymakam Güldibi, "Her gün yüzlerce hasta sigaraya bağlı hastalıklar nedeniyle vefat ediyor. Titizlikle mücadele ettiğimiz emek harcadığımız bir olay. Denetim ekibimiz her şeye rağmen bu mücadeleyi başarıyla yapıyorlar. Kendilerini ve sigarayı bırakan vatandaşlarımızı kutluyorum" dedi.

BELGELERİNİ ALDILAR

Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Ferhat Coşkun ise, 2012 yılında kamu ve özel işyerlerine yönelik 10 bin denetim gerçekleştirdiklerini, denetimlerde sigara yasağına uymayan bazı vatandaşlara ve iş yeri sahiplerine 18 bin TL cezai işlem uygulandığını kaydetti. Tarsus Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren 'Sigara Bırakma Merkezine' başvurup sigarayı bırakanlar ile denetim ekiplerine başarı belgeleri verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigarayı bırakanlara ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN