ABTÜ gelecek yıl öğrenci alacak

Türkiye'nin en genç kadrosunu kurmaya hazırlanan ve gelecek yıl öğrenci kabul edecek olan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde yüzde yüz İngilizce eğitim verilecek

Giriş Tarihi: 15.3.2013
Önümüzdeki eğitim yılında öğrenci kabulüne başlayacak olan Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ABTÜ), yüzde yüz İngilizce sistemiyle eğitime başlayacak. ABTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, "Standartları yüksek, geleceğin ve Türkiye'nin en genç devlet üniversitesini kuruyoruz. Teorik eğitim ile uygulamalı hayatı birleştiren, topluma ışık tutacak, Türkiye'deki akademik anlayışı bir üst seviyeye taşımayı planlayan bir dünya üniversitesi oluşturuyoruz" dedi.

KARİYER MERKEZİ

Yeniliklere açık, üreten, paylaşan, bilim camiasında ve toplumda güvenilen ve uluslararası bağlantıları güçlü bir üniversite hedeflediklerini anlatan Prof. Dr. Ersoy, her öğrenciye burs verildiği, uluslararası değişik programlarına katılan, kariyer merkeziyle öğrencilere etkin staj imkanı sunan bir eğitim vereceklerini belirtti. Rektör Ersoy, mezun öğrencileri takip sistemiyle de kariyer planlamada onlara yardımcı olacaklarını ifade etti.

10 YENİ FAKÜLTE
Üniversitede Mühendislik ve Doğa Bilimleri, İşletme, Turizm, Hukuk, İnsan ve Toplum Bilimleri, Siyasal Bilgiler, Denizcilik, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık ile Havacılık ve Uzay Bilimleri fakültelerinin eğitim vereceğini söyleyen Ersoy, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde de yüksek lisans ve doktora imkanlarının olacağını ifade etti. Gençlerin hayalleri doğrultusunda bir eğitim kurumu olacaklarını dile getiren Prof. Dr. Ersoy şunları söyledi:

"Birincil görevimiz"
"İnsanların mutluluk derecesi, yaptıkları işi sevmeleriyle doğru orantılıdır. Dolayısıyla geleceğini belirleme aşamasında olan gençlerin yetenekleri, ilgi alanları ve özellikleri doğrultusunda, güven veren ve mutlu eden tercihler yapması son derece önemlidir. Bu eğitimi en iyi şekilde vermek üniversitelerin birincil görevidir. Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi de bu doğrultuda bir eğitim yuvası olmak için çalışmalarını sürdürecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABTÜ gelecek yıl öğrenci alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN