'Bacını getir' dedi, öfkelenip vurdum

Giriş Tarihi: 16.3.2013

Adana'da alacak verecek yüzünden amcasını öldüren, onu korumaya çalışan yeğenini de yaralayan Erdinç İlhan, "Küfür etti, 'bacını getir' deyince kendi tabancasıyla öldürdüm" dedi

Adana'da 6 Ocak 2013 günü Şehit Duran Mahallesi'nde 5 bin TL'lik borç yüzünden aralarında husumet bulunan Erol Soyubelli'yi (45) öldüren, onu korumaya çalışan akrabası Hacı Soyubelli'yi de (25) yaralayan çifte silahlı Erdinç İlhan'ın (28) "Tasarlayarak öldürme, öldürmeye teşebbüs" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıla kadar hapis istemi ile yargılanmasına başlandı. Sanık İlhan, "Borcunu isteyip, küfür etti. 'Bacını getir' deyince kendi tabancasıyla öldürdüm" dedi.

BORCUNU İSTİYORDU

Adana 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada kendini savunan Erdinç İlhan, büfe işleten Erol Soyubelli'nin yanında işçi olarak çalıştığını söyleyerek, "İnternet üzerinden kaçak bahis oynatıp, kazancı paylaşıyorduk. Oyundan dolayı 5 bin TL borçlanmıştım. Ödememi istiyor, küfür ediyordu. Bana 'Dul bacın var, getir, borcunu sileyim' dedi. Polislerden çekinip, bana verdiği silahlar belimdeydi. Çekip, vurdum. Havaya ateş açtım. Hacı, o anda vurulmuş" diye konuştu.

BENİ DE VURACAKTI

Sanığı yakalamak isterken yaralanan Hacı Soyubelli, "Elinde silahla kaçıyordu. Daha sonra ölenin kardeşi Sezai'ye ateş etmeye çalıştı. Tabanca ateş almadı. Kendisini yakalamak isteyince de beni vurdu. Şikayetçiyim" dedi. Sezai Soyubelli de sanığı olaydan sonra çifte tabanca ile gördüğünü belirterek," Beni de vuracaktı. Silah ateş almadı" dedi. Ölenin eşi Elif Soyubelli de sanığın yalan söylediğini öne sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bacını getir' dedi, öfkelenip vurdum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN