Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Harıl harıl çalışma var

Giriş Tarihi: 16.3.2013

2013 Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Mersin'de, organizasyon için yapılan tesislerin birçoğu nisan ayında teslim edilecek

2013 Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Mersin'de, organizasyon için yapılan tesisler büyük oranda tamamlandı. Organizasyona 100 günden daha az bir süre kalırken, koordinatörlük çalışanları da çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. 20-30 Haziran tarihlerinde yapılacak organizasyon için hazırlanan tesislerin hemen hepsinde son aşamaya gelindi.

1 MİLYAR TL'LİK YATIRIM

24 ülkeden yaklaşık altı bin sporcunun 32 branşta katılacağı Akdeniz Oyunları'na, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından toplam 500 milyon TL harcama yapılırken, oyunlar süresince kentin altyapısından kültürel birikimine kadar çeşitli alanlarda ise yine yaklaşık olarak 400 milyon TL'lik dolaylı yatırımlar gerçekleştirilecek.

YÜZ BİNLER İZLEYECEK
Yirmi beş bini yabancı toplamda ise iki yüz bin kişi haziran ayında Mersin'e akın edecek. Kentin seyirci harcamalarından ise 250 milyon dolar gelir elde etmesi beklenirken, Mersin ile birlikte Adana yani Çukurova bölgesi kalkınacak. Heyecanlı bekleyiş sürürken inşaatların birçoğunun nisan sonu itibariyle teslim edileceğini de belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harıl harıl çalışma var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN