Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarsus'ta şampiyon Çağ Koleji ve AKBAL

Mersin'in Tarsus ilçesinde düzenlenen bilgi ve kültür yarışmasında liselerde Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi (AKBAL) ile ortaokullarda Özel Çağ Koleji Tarsus birincisi oldu

Giriş Tarihi: 18.3.2013
Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Tarsus Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokullar arasında düzenlenen Bilgi ve Kültür Yarışması'nın finalinde, Özel Çağ Ortaokulu Tarsus birincisi oldu. Aynı yarışmanın liseler dalında ise birincilik ipini Abdulkerim Mengi Anadolu Lisesi göğüsledi. Yarışmada Özel Çağ Koleji 55, İMKB Ortaokulu 50, M. İstemihan Talay Yatılı Bölge Ortaokulu 30 puan aldı. Liseler dalında ise AKBAL 30, Anadolu Öğretmen Lisesi 25, Ayhan Bozpınar Lisesi 20 puan aldı.

ÇEŞİTLİ ARMAĞANLAR
Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, ortaokul ve liselerde birinci olan okullara plaket ve yarışmacı öğrencilere madalya, satranç takımı ve NUTUK armağan ederek, onları kutladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, 46 merkez, 33 kasaba ve köy ortaokulu ile 27 lise ve dengi okulun yarışmaya katıldığını söyledi. Demir, Tarsus birincisi olan okulların Mersin il birinciliği finallerinde Tarsus'u temsil edeceğini ifade etti.

İLÇEYİ TEMSİL EDECEK
Çağ Koleji yönetimi ise okulu temsil eden öğrencilerini okulda yaptığı törende altın ile ödüllendirdi. Çağ Koleji Genel Müdürü Fatma Eroğlu, "Anasınıfından itibaren yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Disiplinli ve planlı çalışmanın her zaman başarı getireceğine inanıyoruz" dedi. Tarsus birincisi olan Özel Çağ Ortaokulu, Mersin İl birinciliği finallerinde Tarsus'u temsil edecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus'ta şampiyon Çağ Koleji ve AKBAL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN