Bölgedeki değişimin Bahçeşehir de farkında

Bahçeşehir Üniversitesi, Mersin, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Mardin ve Batman'dan sonra Adana ve İskenderun'da da 8'er milyon dolar yatırımla kolej açıyor

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde son yıllarda yaşanan değişim ve gelişim, Bahçeşehir Üniversitesi'nin de dikkatini çekiyor. Bölgeyi yakından izleyen Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel'in yönlendirmesiyle Adana, Hatay'ın İskenderun ilçesi ve Şanlıurfa'ya kolejler açılıyor. Adana'daki kolejin açılış töreninin, nisan ayında Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in de katılımıyla yapılması planlanıyor. Tamamlanan okullar önümüzdeki eylül ayında eğitim-öğretime başlayacak. Okulların her birinin yatırım değeri yaklaşık ortalama 8 milyon lira. Öte yandan bölgede halen Mersin, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Mardin ve Batman'da da Bahçeşehir Kolejleri eğitim veriyor. SABAH Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu'nu ziyaret eden Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, bölgedeki gelişmeyi ve eğitimde duyulan ihtiyaçları gördüklerini, bu yüzden peş peşe kolejler kurduklarını söyledi. Yücel, özellikle İskenderun'daki Bahçeşehir Koleji kampusunun, Türkiye'deki diğer kampuslar arasında yapılan yatırım, öğrenci kapasitesi ve donanım açısından en önde gelenlerden olduğunu belirtti. İskenderun ve Adana'da yapımı süren kolejlerin bin 200'er öğrenciye eğitim vereceğini kaydeden Yücel, bunların her birinde 250 kişinin istihdam edileceğini vurguladı. Enver Yücel, "Şu anda Avrupa'nın en büyük eğitim grubuyuz. Hedefimiz dünyanın en büyükleri arasına girmek" dedi.

P21 DÜZEYİNDE EĞİTİM VERİLİYOR
Eğitimde yatırım miktarları, kapasiteler ve öğrenci sayılarından daha çok eğitimin niteliğinin önemli olduğunu vurgulayan Yücel şöyle devam etti: "Bahçeşehir Kolejleri artık birer dünya okuludur. ABD'de yeni bir eğitim konsepti geliştirildi. 'Yeni dünyada yeni bir eğitim sistemi kurmalıyız' denilerek yola çıkıldı. P21 (Partnership for 21. Centrury Skilss) ismiyle bir organizasyon kuruldu. Biz buna dahil olduk. Bu sistem, 21'inci yüzyılda gereken becerilere sahip gençler yetiştiriyor. Sistem üç ana başlıkta toplanıyor. Bunlar, 'Düşünme yollarını çocuklar nasıl kazanır?', 'Çalışma yollarını nasıl kazanır?' ve 'Sosyal ve külterel değerleri nasıl kazanır?' şeklinde özetleniyor. Bahçeşehir Kolejleri de Türkiye'de işte bu anlayışla eğitim veriyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bölgedeki değişimin Bahçeşehir de farkında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN