Şehit aileleriyle gazilere madalya

Adana'da şehit aileleri ve gazilere 'Devlet Övünç Madalyası' verildi. Törende şehit ve gazilerin özgeçmişleri okunurken gözyaşları sel oldu

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Adana'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 98. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında 11 şehit yakını ile 4 gaziye Devlet Övünç Madalyası verildi. Ödüller Seyhan Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle Vali Hüseyin Avni Coş tarafından ailelere takdim edildi. Törende şehitlerin ve gazilerin öz geçmişleri okunurken, şehit aileleri gözyaşlarına hakim olamadı.

YOĞUN KATILIM

Törene AK Parti Adana milletvekilleri Necdet Ünüvar, Mehmet Şükrü Erdinç, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgenaral Sezai Bostancı, Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, ABD 39. Hava Üs Kanat Komutanı Albay Chris Craige ile şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

VALİ HÜSEYİN AVNİ COŞ VERDİ
Övünç Madalyası alacak şehit ve gazilerin öz geçmişleri okunarak aileler sahneye davet edildi. Öz geçmişlerin okunmasının ardından 6 şehit asker ile 5 şehit polisin yakınları ve 4 gaziye Devlet Övünç Madalyaları Vali Hüseyin Avni Coş tarafından verildi.

ADANA'NIN ŞEREF TABLOSU
Törende, şehit askerler Çoşkun Tanrı-över, Gökhan Yıldırım, Mustafa Güney, Murat Özkozanoğlu, Koray Özel, Yusuf Aktan, polis memurları Ömer Durmaz, Şaban Kılıçaslan, Veli Ataşcı, Arif Mamış, Metin Badak, Hasan Arısoy ile gazi Mehmetçikler Murat Postallı, Hüseyin Özmen ve polis memuru Veli Mehli'ye 'Devlet Övünç Madalyası' verildi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit aileleriyle gazilere madalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN