Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sivil toplum örgütleri köprü görevi görüyor

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, sivil toplum örgütlerinin, Türk akraba devlet ve topluluklar arasında köprüleri kurma gibi ciddi bir işlevi bulunduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği'ni ziyaret etti. Pakdil, "Sivil toplum örgütlerinin, Türk akraba devlet ve topluluklar arasında köprüleri kurma gibi ciddi bir işlevi bulunmaktadır" dedi. Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanı İlyas Demirci, TPB Genel Başkanı Nevzat Pakdil'e günün anısına Mimar Sinan heykelciği ile katılım şilti takdim etti.

ORTAK ÇALIŞMA

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği olarak Mimar Sinan Proje Olimpiyatları, Bursa Şehrengizi, Kars Şehrengizi ve Astana Kurultayı gibi önemli organizasyonlar düzenlediklerini ifade eden İlyas Demirci, "Türk Parlamenterler Birliği ve TBMM Parlamentolar Arası Dostluk Grupları ile ortaklaşa çalışmalar yapmak isteriz. Bu çalışmaların içerisinde en önemlisi ortak alfabenin bir an öne oluşturulması bulunmaktadır" dedi.

İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ
Türk akraba devlet ve toplulukları arasında köprü olması açısından sivil toplum örgütlerine önemli görevler düştüğünü ifade eden Nevzat Pakdil de "Çoğu zaman devletlerin yapamadıklarını sivil toplum örgütleri yapabilmektedir. Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği'ne de bu açıdan önemli görevler düşüyor. Biz iş birliği için üzerimize düşeni yaparız. Bu bizim bir anlamda üzerimizdeki bir sorumluluktur" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivil toplum örgütleri köprü görevi görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN