Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tünelin betonu döküldü ağustosta geçiş başlıyor

Adana'da Atatürk Caddesi'ni, demiryolu hattı altından Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'na bağlayacak tünel için ilk beton döküldü

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin, Atatürk Caddesi'ni Sular mevkiinde demiryolu hattının altından geçilerek Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'na bağlayacak tünel projesinde bir adım daha atıldı. Ekim ayından bu yana kazı çalışmaları süren tünel için ilk betonu döken Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ağustos ayına kadar tünelin tamamlanacağını söyledi.

ANA HEDEF KENAN EVREN

Tünelin genişliğinin 30 metre, uzunluğunun ise 317 metre olacağını kaydenen Zihni Aldırmaz, yayaların da yararlanacağı şekilde tasarlandığını belirtti. Projenin maliyetinin 5 milyon lira olduğunu söyleyen Aldırmaz, "Önümüzdeki günlerde tünelin tablası döküldükten sonra, üzerindeki tren hattı güneye alınacak. Sonra kuzey yönünden güneye doğru kazı devam edecek. Kuzeyde de çalışma başlattık, binaları yıktık. Burası projenin birinci etabı. İleride aşama aşama, Atatürk Caddesi'nden başlayan yol Kenan Evren Bulvarı'na kadar gidecek. İstimlaklarla yolu genişleterek kuzeye doğru gideceğiz" dedi.

YÜRÜYEN MERDİVEN

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ilk betonu dökülen tünel gibi bir başka yatırımın da Türkmenbaşı Bulvarı için yapılacağını vurguladı. Aldırmaz şöyle devam etti: "Yine Türmenbaşı Bulvarı'ndan başladığımız, Havaalanı Kavşağı'ndan Obalar ve Akkapıya'ya doğru inen bulvar çalışmamız sürüyor. Hem Mavi Bulvar kısmında yıkımlar yapıyoruz hem de Havaalanı Kavşağı'ndan güneye doğru iniş kısmında da yıkımlar yapıyoruz. Aynı bu projenin bir benzeri Ziyapaşa Bulvarı'nda yapılacak. Yayalar, tren hattının altından yürüyen merdivenlerle Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'na ulaşacak. Yani istasyonun bir cephesi de Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tünelin betonu döküldü ağustosta geçiş başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN