Başbakanlık ödüllendirdi

New York Film Festivali'nde gösterilecek 'Yün Bebek' filminin yönetmeni Ümmiye Koçak, Başbakanlık tarafından ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 21.3.2013
Mersin'e bağlı Arslanköy beldesinin kadınlarının rol aldığı, kadının kadına şiddetini konu alan ve Toroslar'ın zirvesinde yaşayan Yörük kızı Elif'in gözünden anlatılan 'Yün Bebek' filmini yönetmeni Ümmiye Koçak'a, Başbakanlık tarafından ödül verildi. Senaryosunu da topluluğun kurucusu Ümmiye Koçak'ın yazdığı filmin çekimi, Toroslar ilçesine bağlı bin 453 rakımlı Arslanköy beldesinde gerçekleştirilmişti. Görüntü yönetmenliğini Kadir Baziki'nin üstlendiği filmin yapımcılığını ise Gürhan Ötün ve Mersin Sinema Derneği yapmıştı.

NEW YORK YOLCUSU

Filmle ilgili bilgiler veren yapımcı Gürhan Ötün, "Arslanköy'de çekimler bittikten sonra ilk gösterimini Antalya'da 49'uncu Antalya Altın Portakal Film Festivalinde gerçekleştirdik. Filmimiz birçok ulusal basında yer aldı ve hemen hemen herkes Arslanköylü kadınlardan ve Yün Bebek filminden bahsetti" diye konuştu. Filmi yurt dışı festivallerine gönderdiklerini de belirten Ötün, "Olumlu ve olumsuz cevap aldıklarımız oldu. New York Film Festivali ile ilgili olumlu görüşmeler var, filmimiz büyük ihtimalle New York Film Festivali'nde gösterime girecek. Bunun yanı sıra filmimizin Mersin Valiliği desteğiyle DVD yapılması için gereken girişimleri başlattık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakanlık ödüllendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN