Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye başkanına yolsuzluk suçlaması

Giriş Tarihi: 21.3.2013
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Faruk Akar, MHP'den AK Parti'ye geçen Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş'ın, belediye sınırları içerisinde bulunan 8425 ve 8469 numaralı parselleri oluşturan toplam 185 bin 623 metrekarelik arsanın satışıyla ilgili usulsüzlük yaptığını iddia etti. Akar, söz konusu satışın İçişleri Bakanlığı'nın izni olmadan yapıldığını, ayrıca bu konuda Silifke Belediyesi'nin yürütmeyi durdurma ve ihalenin iptali ile ilgili açtığı davada, yürütmeyi durdurma kararı alınmasına rağmen, Başkan Açıkbaş'ın satış sürecini devam ettirdiğini öne sürdü.

DÜŞÜK FİYATA SATILDI

Parsellerin ihalesinde bir avam projesi olduğunu ancak bu projenin maliyet ayrıntılarının ihalede bulunmadığını söyleyen Akar "Söz konusu alan 30 milyon lira piyasa değerinde olduğu öngörülmektedir. Ancak ihale sonucu kat kat aşağısında bir fiyata, yaklaşık 5 milyon liraya satışı gerçekleşmiştir. Bu haliyle ihalenin tekrarlanması, yeninde değerlendirilip gerçek maliyetler üzerinden yapılması gerekmektedir" dedi.

ÖNCE ARAŞTIRSINLAR
Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş ise tartışmaların içerisine girmek istemediklerini ancak halkın yanıltıldığını belirterek "Önce CHP'nin hukukçuları konuyu ve kanunu araştırsın, sonra önerge versinler ve konuşsunlar. Onlar muhalefette olduğu için önce konuşmayı seçiyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye başkanına yolsuzluk suçlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN