Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otomotiv yatırımcısı Türkiye'ye yöneldi

Giriş Tarihi: 21.3.2013
Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (MODER) Başkanı Haluk Veli Doğan, yabancı yatırımcılar Türkiye'ye yönelirken, yerli otomobilin üretimi için gelen teşvik paketlerine rağmen Türkiye'nin yerli otomobilini üretecek üreticiyi hala bulamadığını kaydetti. Türkiye'nin kalkınma hamlesinde ivme kazandığının altını çizen Doğan, "Başta sanayisi olmak üzere birçok sektörde dünya pazarında olan ve rekabet eden Türkiye, hala kendi otomobilini üretemiyor. Gerekli tüm fırsatlara ve teşviklere rağmen Türk işadamlarının bu konuda pasif kalması, tüm imkanları görmezden gelmesi oldukça düşündürücüdür" dedi.

HER YÖNÜYLE CAZİP

Türkiye'nin son dönemlerde yabancı yatırımcılar için güven teşkil eden bir ülke konumuna geldiğine dikkat çeken Doğan şunları kaydetti: "Özellikle otomotiv sektöründe markalar yatırımları için rotalarını Türkiye'ye yöneltiyor. Yatırımcılar için bulunmaz bir coğrafyaya sahip olan Türkiye, hem yatırım alanları hem de lojistik konumu ile ilerleyen dönemlerde daha fazla sektörden yatırımcıyı çekebilecek konumda. Söz konusu sektörlerden biri de mutlaka otomotiv olacaktır. Bize sunulan imkanları kaçırmamak, otomotiv sektöründe sürekli genişleyen teşviklerden payımızı almak zorundayız. Türk işadamları olarak kendi markamızı oluşturmak için bir an önce harekete geçmeli ve dünya ile rekabet edebilecek nitelikte araçlar üretmeye başlamalıyız."

MERSİN Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği Başkanı Haluk Veli Doğan, yabancı yatırımcıların rotalarını Türkiye'ye çevirdiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otomotiv yatırımcısı Türkiye'ye yöneldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN