'Sanat Günleri' boş koltuklara

7.'si düzenlenen Çukurova Sanat Günleri'nin Adana'daki açılış ve ödül töreni, protokolün ve sanatseverlerin ilgisinden uzaktı

Giriş Tarihi: 22.3.2013
Adana, Mersin, Tarsus, Silifke ve Antakya'yı kapsayan, 20-23 Mart tarihleri arasında düzenlenen 7'nci Çukurova Sanat Günleri'nin Açılış ve Çukurova Ödülü Töreni, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda yapıldı. Prof. Dr. Erman Artun'a Çukurova Ödülü'nün verildiği törene, protokol ve siyaset dünyasından kimse katılmadı. Yaklaşık 500 kişilik salondaki katılımcı sayısı 100'ü bulmadı.

SOKAKLAR SAHNE

Genel Koordinatör Çetin Yiğenoğlu, "Bu etkinlikleri inatla ve inançla sürdürüyoruz. Kimseden destek görmesek de sokakları sahne yapıp halkımızı bilinçlendirme yolunda bu çabalarımızı sonuna dek sürdürüeceğimizden yana kimsenin kuşkusu olmasın" dedi. Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı Mustafa Köz, "Ülkenin her yerinde, popüler olanın dışında salonların bu kadar dolduğunu görüyoruz. Önemli olan bu etkinliği ısrarla sürdürmek" şeklinde konuştu.

ÇALIŞMAYA DEVAM
Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Halk Kültürü Uzmanı Prof. Dr. Erman Artun'a, tanrı Mitras'ın boğayı üldürmesi ve ekinonksların koç burcuna girişi olayını tasvir eden Çukurova Ödülü verildi. Prof. Dr. Artun ödülünü, yine Çukurova Üniversitesi'nden Prof. Dr. Yusuf Gürçınar'ın elinen aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sanat Günleri' boş koltuklara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN