143 kiloluk hasta kapalı fıtık ameliyatıyla kurtuldu

Mersin'in Tarsus ilçesinde 143 kiloluk Akif Yılmaz'a kapalı yöntemle bel fıtığı ameliyatı yapıldı

Giriş Tarihi: 23.3.2013
Medical Park Tarsus Hastanesi, kapalı (endoskopik) ameliyat yöntemini, bu kez 143 kilo ağırlığındaki bel fıtığı hastası Akif Yılmaz'a uyguladı. Mehmet Akif Sönmez İlköğretim Okulu'nda temizlik görevlisi olarak çalışan 29 yaşındaki Akif Yılmaz, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hakan Bahçeci ve ekibinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

HIZLI İYİLEŞME

Yaklaşık 15 gündür rahatsızlık yaşayan ve bacağında kasılma olan genç hastanın durumu, yapılan muayene ve tetkiklerin ardından netleşti. İlaç tedavisi görmeye başlayan Akif Yılmaz'ın, kapalı (endoskopik) yöntemle ameliyat edilmesine karar verildi. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hakan Bahçeci ve ekibinin yaptığı ameliyatın ardından, Yılmaz kısa sürede yürümeye başladı. Op. Dr. Bahçeci, özellikle kilolu hastalarda açık ameliyat sonrası iyileşmenin uzun sürdüğünü, endoskopik ameliyatlarda ise daha kısa sürede bu dönemin atlatıldığını söyledi.

DAHA ÇABUK İŞ BAŞI

Op. Dr. Bahçeci, bu yöntemde doku hasarının neredeyse hiç olmadığını, küçük kesi açıldığı için kas ve kemiğin zarar görmediğini kaydederek, "Kilolu hastalarda kapalı ameliyat hasta için daha avantajlıdır. Hastamızda da ameliyatımızı başarıyla tamamladık ve sağlıklı bir şekilde taburcu ettik. Daha çabuk iş başı yapabilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
143 kiloluk hasta kapalı fıtık ameliyatıyla kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN