Bakan Yazıcı 'yetkilendirdi'

Giriş Tarihi: 24.3.2013

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gaziantep'te oda başkanlarına yetkilendirilmiş yükümlü belgesi verdi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın, Türkiye ihracatına önemli katkı sağlayacak olan "Yetkilendirilmiş Yükümlü", "İzinli Gönderici" ve "Ortak Transit" projeleri Gaziantep'te tanıtıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye'nin ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı ülke olmasını sağlamayı öngördüklerini söyledi.

500 MİLYON LİRA KATKI

Yetkilendirilmiş yükümlü uygulamasının başta AB ülkeleri Amerika, Güney Kore ve Japonya olmak üzere 46 ülkede geçerli olduğunu belirten Yazıcı, "Yetkilendirilmiş yükümlü sertifikasına sahip bir firma için bir konteyner ürünün gümrükleme ve nakliyesini ortalama yüzde 17,5 ucuzlatıyoruz. Bu tasarrufun ülke ekonomisine senede yaklaşık 500 milyon dolar getirisi olacaktır" dedi.

BELGELERİ VERDİ
Konuşmasının ardından sertifika ve ödülleri dağıtan Yazıcı, toplantının düzenlenmesine destek veren kuruluşlara da günün anısına sembolik olarak, 'Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü' sertifikası verdi. Toplantıya, Vali Erdal Ata, Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer ve Halil Mazıcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, ilçe belediye başkanları, sanayiciler ve işadamları katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Yazıcı 'yetkilendirdi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN