Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyeden 'musluk suyu içmeyin' uyarısı

Giriş Tarihi: 24.3.2013
Bingöl'ün içme suyu ihtiyacını karşılayan isale hattında meydana gelen arızanın giderilmesi üzerine kente 8 günden sonra su verilmeye başlandı. Belediye Başkanı Serdar Atalay Devecik köyünden kent merkezine gelen Kürük İçme Suyu İsale Hattı'nın geçtiği bölgede meydana gelen heyelan nedeniyle kentin önemli bir bölümüne 8 gün su verilemediğini anımsattı.

GEÇİCİ HAT

Söz konusu bölgeye 500 metrelik geçici bir hat yapıldığını ifade eden Atalay, "14 Mart gecesi oluşan büyük toprak kayması sonucu Kürük İçme Suyu İsale Hattı'nda 500 metrelik bölüm kullanılmaz hale gelmişti. Arızanın yaşandığı bölgedeki zeminin batak olmasından dolayı burada sadece bir iş makinesi çalışabildi. Ekiplerimiz geçici bir hat yaparak arızayı giderdi" dedi.

ANONS YAPILDI

Kente su verdiklerini belirten Atalay, "Afet sonucu oluşan bu durum arzu etmediğimiz su sıkıntısını da beraberinde getirdi. Oluşan sıkıtından dolayı vatandaşlarımızdan özür dileriz" diye konuştu. Bu arada Bingöl Belediyesi, kesinti nedeniyle şebeke borularının temizleninceye kadar vatandaşların musluktan su içmemesi ve sadece temizlik amacıyla kullanılması yönünde anonslar yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeden 'musluk suyu içmeyin' uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN