Milli ekonomi için yerli malı kullanın

Giriş Tarihi: 24.3.2013
Adana Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 15 - 21 Mart Dünya Tüketici Hakları Haftası nedeniyle hazırlanan "Hayat Okulda Başlar" projesi kapsamında düzenlenen 'Bilinçli Tüketici Slogan ve Resim Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Törende konuşan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, tüketicileri gereksiz alışverişlerden uzak durmaya ve yerli malı kullanarak, milli ekonomiye katkı sağlamaya çağırdı.

ÖDÜLLERİNİ VERDİ
Vali Hüseyin Avni Coş 'Bilinçli Tüketici Slogan ve Resim Yarışması' ödül töreninde, "Raftaki Duruşuna Değil, Cebinde Kalan Kuruşuna Bak" sloganı ile birinci olan İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nden Yağmur Tümen'e, "Gelecek Tükenmeden Bilinçli Tüket" sloganı ile ikinci olan Adana Kız Lisesi'nden Ayşenur Avcı'ya, "Tüket Bilinçlice, Yaşa Keyiflice" sloganı ile üçüncü olan Sungurbey Anadolu Lisesi'nden Kemal Taşgele'ye, resim yarışmasında birinci olan Süreyya Nihat Oral Ortaokulu'ndan Alihan Yücel'e, ikinci olan Yavuzlar Ortaokulu'ndan Beyzanur Yenice'ye, üçüncü olan aynı okuldan Zeynep Betül Uçan'a ödüllerini verdi.

HEPİMİZ TÜKETİCİYİZ
Vali Hüseyin Avni Coş, Adana'da yaşayan 2,5 milyon, Türkiye'deki 80 milyona yakın insanı yakından ilgilendiren 'Tüketici Hakları'nın çok önem arzettiğini ifade ederken, "Gerçekte hepimiz sıfatımız ne olursa olsun tüketiciyiz. Ödediğimiz paraların gerçek karşılığını bulabilmesi, elimizdeki sınırlı imkanlarla en yüksek tatminin sağlanabilmesi ve çok sayıdaki ihtiyaç arasından en isabetli seçimlerin yapılabilmesi, sınırlı kaynakların en verimle şekilde yönlendirilmesi ancak bilinçli tüketici sıfatıyla olur"dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli ekonomi için yerli malı kullanın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN