Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelliler ilham verdi, güzel oldu

Giriş Tarihi: 25.3.2013

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Adana Şubesi ile Çukurova Rotary Kulübü'nün projesiyle, engelliler tekstil ürünleri yaptı

Adana'da Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Şubesi ile Çukurova Rotary Kulübü'nün işbirliğiyle, zihinsel engelli çocuklar için "Meslek ve Topluma Hizmet" projesi uygulandı. Projeyle ZİÇEV yararına yapılan ürünler Vali Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş'un da katıldığı "Kırk Pare Yamalı Bohça" isimli bir sergiyle tanıtıldı. İstanbul Tekstil Sanatları Derneği ve Adana Patchwork Grubu'nun ve bazı sanatçıların da destek verdiği projede, izleyenleri hayran bırakan yatak örtüleri, yastık kılıfları ve diğer ev tekstili ürünleri ortaya çıktı. 75'inci Yıl Sanat Galerisi'nde, zihinsel engellilerden kurulu ritm grubunun konseriyle başlayan sergide izlenen ürünlerin birçoğunda modern çizgilerin hakimiyeti dikkat çekti.

AYLİN COŞ ÇOK BEĞENDİ
Serginin açılışına katılan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş, bazı ürünlerin güzelliği karşısında şaşkınlık yaşadı. Bütün çalışmaları tek tek inceleyen Aylin Coş'a Rotary UR 2430 Bölge Uvernörü Murat Öz ile eşi Ela Öz, Çukurova Kulübü Başkanı Mehmet Erel ve eşi Betül Erel, ZİÇEV Adana Başkanı Zeynep Tüzün ve eşi Bülent Tüzün eşlik etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelliler ilham verdi, güzel oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN