Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatro festivali şölenle başlıyor

15'inci Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, yarın akşam Studio Festi grubunun Taşköprü ve Seyhan Nehri'nde yapacağı görsel şölenle bir aylık yolculuğuna başlıyor

Giriş Tarihi: 26.3.2013
Bu yıl 15'incisi düzenlenecek olan Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, yarın kutlanacak olan 27 Mart Dünya Tiyatro Günü ile başlıyor. Hilton- SA Oteli'ndeki açılış töreni ve Yaşam Boyu Onur Ödülü'nün verilmesinin ardından İtalyan Studio Festi grubunun Taşköprü ve Seyhan Nehri üzerinde gerçekleştireceği gösteri Adanalıları bir kez daha Taşköprü çevresinde buluşturacak.

SOKAKLAR RENKLENECEK

Türkiye'nin en büyük kültür sanat etkinliği olan ve 1 ay süren festival kapsamında 16 yerli, 7 yabancı topluluk gösteri sunacak. Her yıl biraz daha artan sokak gösterileriyle halka ulaşan Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, açılış ve kapanış programlarıyla binlerce Adanalıya unutulmaz anlar yaşatıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da açılışı zenginleştirilmiş organizasyonuyla Studio Festi yapacak.

ONUR ÖDÜLÜ VERİLECEK

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı başta olmak üzere Sabancı Ailesi ile kalabalık bir davetli topluluğunun katılacağı açılış töreninde, tiyatroya gönül vermiş emektar bir isme 'Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Onur Ödülü' verilecek. Ödülü alan isim, her yıl olduğu gibi bu yıl da açılış programında açıklanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatro festivali şölenle başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN