Bitlis'ten AB'ye tekstil ihracatı

Giriş Tarihi: 27.3.2013
Bitlis'in Güroymak ilçesinde açılan bir tekstil atölyesinden, Avrupa'daki 300 mağazaya tekstil ürünleri ihraç ediliyor. İlçede kurulan tekstil atölyesinin faaliyete girmesiyle, batı illerindeki tekstil atölyelerinde çalışan birçok genç, Güroymak'a dönerek burada çalışmaya başladı. İlçenin ilk tekstil atölyesinde 105 kişiye istihdam sağlayan atölye sahipleri, kentin ekonomisine de katkı sunuyor.

"RİSK ALDIK"
Tekstil atölyesi ortaklarından Besim Yüce, ilçede ilk defa açtıkları tekstil atölyesinden, Avrupa'daki 300 mağazaya tekstil ürünü ihraç ettiklerini söyledi. Açtıkları atölyeyle memleketlerine faydalı olmayı amaçladıklarını belirten Yüce, "Risk alarak buraya geldik. Memleketimize ve insanımıza istihdam sağlamayı amaçladık. Bu ilçemizin ilk tekstil atölyesi. Yazın burada 200 kişiyi istihdam etmeyi hedefliyoruz" dedi.

GENÇLER GERİ DÖNDÜ

Kentteki gençlerin iş için batı illerine gitmek zorunda kaldığına değinen Yüce, iş yerini açtıktan sonra, birçok Bitlisli gencin kendisini arayarak iş istediğini ifade etti. Yüce, Birçok genci batıdan buraya getirdik. İşi olanlar kendini işine, eşine ve evine verir. Burada bunu sağlamaya çalışıyoruz. Bize destek olan Kaymakamımız Turan Yılmaz ve Valimiz Veysel Yurdakul'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlis'ten AB'ye tekstil ihracatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN