Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmen adayları salona sığmadı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, 'Toplum Liderleri Geliyor' projesinin sertifika töreninde, Dr. Rıza Kadılar'ın konferansını izlemek için yere oturmaya razı oldu

Giriş Tarihi: 27.3.2013
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, geleceğin öğretmenlerinin niteliği konusunda umut verdi. Çukurova Rotary Kulübü'nün 50 öğrenci için gerçekleştirdiği 'Toplum Liderleri Geliyor' projesinin sertifika töreninde öğretmen adayları, Dr. Rıza Kadılar'ın konferansına büyük ilgi gösterince salon yetmedi. Öğrenciler konferansı izlemek için yere oturmaya bile razı oldu.

ÇOK BOYUTLU PROJE
Mehmet Erel başkanlığındaki Çukurova Rotary Kulübü'nün projesi 6 ay önce başladı. Gönüllülük esasına göre seçilen öğretmen adayı öğrencilere 6 ay boyunca ufuk geliştirme ve liderlik eğitimleri verilirken, sanat ve kültür etkinliklerine katılmaları, sosyal projeler gerçekleştirmeleri sağlandı. Projede 24 eğitim ve 6 etkinlik düzenlenirken, 18 eğitimci görev yaptı.

GELECEĞİMİZİ YETİŞTİRİYORLAR

Projenin tamamlanmasının ardından ÇÜ Akif Kansu Salonu'nda sertifika töreni düzenlendi. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Kutlu, Rotary UR 2430'uncu Bölge Guvernörü Murat Öz, Yardımcısı Levent Soylu, Çukurova Başkanı Mehmet Erel ve Komite Başkanı Hüsnü Kocatepe, 50 öğrenciye sertifikalarını verdi. Mehmet Erel, projenin amacının, gelecek nesilleri yetiştirecek öğretmen adaylarına çağdaş bir ufuk kazandırmak olduğunu söyledi.

HAYALLERDEN HEDEFLERE
Törenin ardından, birçok büyük şirkette üst düzey yöneticilek yapan, şu anda da bir firmanın Türkiye temsilcisi ve Boğaziçi Üniversitesi'nin misafir öğretim görevlisi olarak görev yapan Dr. Rıza Kadılar'ın konferansı başladı. İnsanın kendi kendinin lideri olması ve hayallerini hedefe dönüştürmesiyle ilgili düşünce ve deneyimlerini paylaşan Dr. Kadılar'ın konferansına öğretmen adayları büyük ilgi gösterdi. Salondaki koltuklar yetmeyince onlarca öğrenci konferansı yerde oturarak ya da ayakta izlemek zorunda kaldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmen adayları salona sığmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN